Leczenie łysienia

Leczenie łysienia to nie tylko farmakoterapia ogólna i miejscowa, ale także zabiegi działające pobudzająco na wzrost ukrwienia skóry owłosionej głowy, wzrost odżywienia mieszków włosowych, zmniejszające wypadanie włosów, ale także wpływające na ich odrost.

Rodzaje łysienia

  • wypadanie włosów z powodu nieprawidłowej diety, zmian hormonalnych, zaburzeń krążenia, stresu,
  • łysienie androgenowe
  • łysienie łojotokowe
  • łysienie plackowate
  • włosy wymagające odżywienia, również sezonowe wypadanie włosów

Zabieg

W leczeniu łysienia i w profilaktyce wypadania włosów zastosowanie ma mezoterapia i i odpowiedni do tego typu schorzenia koktajl. Jest to najlepsza metoda mechaniczno – fizyczna stymulująca mieszki włosowe. Łysienie leczymy aplikując preparat w postaci mikronakłuć skóry owłosionej głowy kokatajlem witaminowym.

Leczenie łysienia wykonujemy w cyklach. Na cykl zabiegu składają się 3 fazy:

faza uderzeniowa 1 zabieg co 1-2 tygodnie przez okres 1-2 miesięcy
faza pielęgnacyjna 1 zabieg na miesiąc przez okres 3-6 miesięcy
faza przypominająca 2 – 3 zabiegi co 3-4 miesiące lub co pół roku

 

Zabiegi przypominające poleca się szczególnie w łysieniu androgenowym, u kobiet w wieku menopauzy oraz u osób z genetycznie słabymi, cienkimi włosami.

Można również wykorzystać metodę stymulacji preparatem autogennym czyli osoczem bogatopłytkowym, która stymuluje mieszki włosowe. Terapia ta, może być wykonywana z powodzeniem raz na miesiąc przez około 3 miesiące (w zależności od stopnia łysienia). Działanie osocza będzie silniejsze jeśli zabieg poprzedzimy wykonaniem peelingu PRX-T 33.