25 lut Lifting skóry za pomocą nici – na czym polega zabieg?
Do niedawna pojęcie liftingu było kojarzone wyłącznie z zabiegiem chirurgicznym, jednak od jakiegoś czasu coraz popularniejszy staje się lifting skóry przy użyciu specjalistycznych nici. Rosnące zainteresowanie tego typu zabiegiem nie dziwi, gdyż jest on znacznie mniej inwazyjny w porównaniu do liftingu chirurgicznego, a poza tym jest też znacznie tańszy. Na czym w takim razie polega lifting nici? Kiedy warto zdecydować się na zabieg i jakich efektów można się po nim spodziewać?
Nici liftingujące – co to takiego?
Mimo że zabieg liftingu nićmi jest w Polsce stosowany od niedawna, same nici nie są nowym wynalazkiem. Od lat są bowiem stosowane w tradycyjnej chirurgii, w której były konieczne do przeprowadzania operacji. Wykonane są z materiałów bezpiecznych dla zdrowia, które po rozpuszczeniu wchłaniane są przez nasz organizm.
Nici mogą się między sobą różnić grubością, która powinna być indywidualnie dobierana przez lekarza/kosmetologa w zależności od tego, która część ciała będzie poddawana zabiegowi. Podobnie jest w przypadku długości nici. Zazwyczaj waha się ona między 5 a 10 cm, a ostateczny wymiar zależy od konkretnej partii skóry.
Jakie są rodzaje nici?
Nici wykorzystywane podczas wykonywania zabiegów medycyny estetycznej można podzielić na dwa rodzaje, ze względu na ich przeznaczenie oraz efekt, jaki pozwalają osiągnąć.
Nici rewitalizujące są gładkie, wszczepia się je pod skórę w celu stymulowania skóry do produkcji kolagenu. Dzięki temu twarz (lub inna część ciała) odzyskuje blask, a skóra staje się gładsza. Można się pokusić o stwierdzenie, że zabieg tego typu nićmi daje podobne efekty do mezoterapii.
Drugim rodzajem są nici liftingujące, które odznaczają się charakterystyczną budową: są wyposażone w haczyki oraz ząbki, jednak ich obecność nie zwiększa inwazyjności tego zabiegu. Mają one za zadanie tworzyć tzw. stelaż dla skóry, dzięki któremu skóra na twarzy lub na innej części ciała odzyska prawidłowy kształt.
W salonie posiadamy również nitki wypełniające, które bardzo dobrze wypełniają policzki oraz zaznaczają kontur żuchwy.
Jak wygląda zabieg?
Czas przejść do kluczowej kwestii, czyli do tego, jak wygląda zabieg wszczepienia nici. Przede wszystkim należy podkreślić, że sam zabieg nie zajmuje sporo czasu, gdyż standardowo trwa mniej więcej godzinę, lecz oczywiście ten czas może się wydłużyć w zależności od trudności poddanego zabiegowi miejsca. Przed przystąpieniem do zabiegu skóra jest miejscowo znieczulana. Nić pod skórę jest wprowadzana za pomocą bardzo cienkich igieł, a po ich wyjęciu tworzy się z nich pod skórą coś na kształt rusztowania. To właśnie ono nie pozwala się skórze poddawać grawitacji, a dzięki temu cera pozostaje gładka i napięta nawet przez 2 lata od wykonania zabiegu!
Bezpośrednio po zabiegu widoczne są zaciągnięcia skóry, które znikają w okresie około jeden do dwóch tygodni od zabiegu, a skóra się obkurcza. Ważne jest, aby w tym czasie mimika twarzy była ograniczona, by nie przesunąć lub zerwać nitki
Kiedy warto zdecydować się na zabieg?
Już po 30. roku życia można zauważyć, że owal twarzy się zmienia, a skóra, szczególnie w okolicach żuchwy i policzków zaczyna nieestetycznie zwisać. Oczywiście z każdym rokiem ten stan się pogłębia. Zabieg liftingu nićmi jest więc dedykowany każdej kobiecie, niezależnie od wieku, która chciałaby poprawić kształt twarzy, ale też ujędrnić i zadbać o powolniejsze starzenie się.
Należy oczywiście zaznaczyć, że tego typu zabieg nie jest wykonywany wyłącznie na twarzy. Można nim zniwelować widoczność zmarszczek na szyi i dekolcie, poprawić jędrność i kształt piersi, zmniejszyć widoczność rozstępów czy ujędrnić skórę w przypadku jej zwiotczenia.
Jakich efektów można się spodziewać?
Bezpośrednio po zabiegu w miejscach wkłucia mogą się pojawić zaczerwienienia i obrzęki, lecz ustępują po kilku godzinach. Na pierwsze zauważalne efekty należy poczekać około 2-3 tygodnie, natomiast już po okresie 2-3 miesięcy skóra jest wyraźnie gładsza i uniesiona, gdyż właśnie w tym czasie dochodzi do indukcji nowego kolagenu i rozpuszczenia się nici. Mimo że nici rozpuszczają się stosunkowo szybko, efekt liftingu utrzymuje się przez mniej więcej 2 lata. Nici haczykowate dają bardzo ładne efekty liftingu (jest to tzw. lifting niechirurgiczny) u wszystkich pacjentów, a zwłaszcza u osób z ciężką skórą bądź jej nadmiarem.
Szczególne środki ostrożności po zabiegu
By efekt zabiegu był w pełni zadowalający, lekarze podkreślają, by przez okres 3 tygodni nie stosować zabiegów laserowych, nie masować miejsc, gdzie znajdują się nici oraz nie stosować w tych miejscach peelingu. Bardzo ważne jest także to, by unikać nadmiernej mimiki twarzy, dlatego zaleca się rezygnację m.in. ze sportu. Stosując się do tych zaleceń, będzie można uniknąć przesuwania się nici pod skórą.
Czy są jakieś przeciwwskazania do wykonania zabiegu?
Pragnienie poprawienia wyglądu własnej skóry może być silne, jednak zawsze w pierwszej kolejności należy mieć na uwadze swoje zdrowie. W związku z tym koniecznie należy się zapoznać z listą przeciwwskazań do zabiegu. Co wyklucza ze skorzystania z zabiegu liftingu nićmi?
- ciąża i okres karmienia piersią
- stosowanie terapii przeciwzakrzepowej (należy ją zakończyć minimum 14 dni przed zabiegiem)
- nowotwór
- problemy z krzepliwością krwi
- choroby autoimmunologiczne
- zmiany chorobowe skóry lub otwarte rany
- infekcje
- padaczka
Pamiętaj, że w celu uzyskania najlepszych efektów w naszym salonie stosujemy metody łączone, czyli nici haczykowate w połączeniu z rewitalizacją lub nitkami wypełniającymi/wypełniaczami.
Upływający czas można oszukać, co doskonale udowadniają możliwości zabiegów estetycznych. Lifting nici jest jednym z nich. Jeden zabieg sprawia, że twarz wygląda młodziej o kilka lat. Wszystkie osoby zainteresowane zabiegiem „Lifting nici – Chorzów, Mikołów, Ruda Śląska” zapraszam do umówienia się na wizytę – dane kontaktowe dostępne są w zakładce KONTAKT.